Co można studiować na akademii medycznej?

Chociaż większości osób akademia medyczna kojarzy się z kierunkiem lekarskim, nie jest to jedyna opcja dla osób ubiegających się o miejsce na tej uczelni. Trzeba przyznać, że z każdym kolejnym rokiem pojawia się coraz więcej możliwości, jeśli chodzi o studia medyczne. Pomimo tego, że kierunek lekarski czy lekarsko-dentystyczny to najbardziej oblegane przez przyszłych studentów opcje, również w przypadku pozostałych kierunków studiów uzyskanie miejsca jest czasem bardzo trudne.
Większość uczelni medycznych oferuje kandydatom studiowanie farmacji, która jak wiadomo jest bardzo powiązana z medycyną i zdrowiem. Ukończenie takich studiów uprawnia do prowadzenia własnej apteki czy własnoręcznego wykonywania leków, co w dzisiejszych czasach zapewnia bardzo dobrą pracę. Farmacja to jednak nie jedyna propozycja skierowana do kandydatów na studia.
Spora część akademii medycznych ma w swojej ofercie położnictwo, które jest również bardzo ważną dziedziną medycyny. Bardzo często studia medyczne to również takie kierunki, jak kosmetologia czy pielęgniarstwo. Możemy spotkać również mniej popularne kierunki takie, jak elektroradiologia czy zdrowie publiczne. Kształcenie w każdym z tych kierunków jest bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania ośrodków zdrowia czy szpitali.